Prodej stavebního pozemku o výměře 822 m2 v Českých Heřmanicích - REZERVACE

Popis nemovitosti

Koncem 15. týdne se pro velký zájem uskuteční aukce pozemku. REZERVOVÁNO

Přemýšlíte o výstavbě rodinného domu? Žili byste rádi se svojí rodinou na klidném místě poblíž přírody a přitom v dojezdové vzdálenosti do okolních měst jako je Vysoké Mýto, Choceň nebo Litomyšl? Tak jste tady správně! Ráda bych Vám nabídla unikátní pozemek o velikosti 822 m² pro výstavbu vesnického rodinného domu na kraji městyse České Heřmanice. 

Občanská vybavenost je na velice dobré úrovni. Nachází se zde obecní úřad, základní škola, mateřská škola, veřejná knihovna, pošta, prodejna se smíšeným zbožím, kulturní dům, tři hasičské zbrojnice, fotbalové hřiště a Centrum volnočasových aktivit se sociálním zázemím, víceúčelovým hřištěm, běžeckou dráhou, cvičnou tenisovou stěnou a hřištěm pro předškolní děti.  

Rovinatý pozemek se nachází v okrajové části Českých Heřmanic, kde bude na Váš budoucí dům se zahradou svítit celý den slunce. Příjezd na pozemek je z obecní komunikace. Na hranici pozemku a v komunikaci jsou všechny inženýrské sítě: elektrická energie, zemní plyn, obecní vodovod i kanalizace.

Technické informace:

 • Celková plocha pozemku: 822 m²
 • Inženýrské sítě: 
  • elektrická energie
  • zemní plyn
  • obecní voda
  • kanalizace
  • telekomunikace

Nemovitost je v osobním vlastnictví, proto v rámci našich služeb zájemci rádi zajistíme zdarma výhodné financování.

V případě zájmu o prohlídku nebo více informací mě neváhejte kontaktovat. 

Těším se na prohlídky s Vámi.

Renata Lexová

(kontakt a cena níže)

 

plocha pozemku
822 m²
vhodné k výstavě
vesnického rodinného domu
na hranici pozemku zemní plyn,
elektřina, voda a kanalizace

Videoprohlídka pozemku

Virtuální prohlídka pozemku

Geometrický plán

Územní plán a sítě

Něco málo o Českých Heřmanicích

Městys České Heřmanice se nachází ve východních Čechách a to v Pardubickém kraji, okrese Ústí nad Orlicí, zhruba 7 km vjv. od Vysokého Mýta a 8 km severozápadně od Litomyšle. V současnosti mají České Heřmanice 601 obyvatel, rozkládají se na výměře 997 ha v katastrálním území České Heřmanice a katastrálním území Chotěšiny. Spravuje je sedmičlenné obecní zastupitelstvo. České Heřmanice jsou členem svazku obcí mikroregionu Vysokomýtsko, Svazu měst a obcí České republiky. Od roku 2016 mají České Heřmanice  opět po 93 letech status MĚSTYSE.

Návštěvníci městyse si mohou prohlédnout venkovskou krajinu plnou rybníků po značené cyklotrase. Zástavba je především vesnického rázu. Nachází se zde řada historicky významných památek – sýpka, hospodářské stavení č. p. 30, katolický a evangelický hřbitov. Největší dominantou Českých Heřmanic je však kostel sv. Jakuba Většího.

Občanská vybavenost je na velice dobré úrovni. Nachází se zde úřad městyse, základní škola, mateřská škola, veřejná knihovna, pošta, prodejna se smíšeným zbožím, kulturní dům, tři hasičské zbrojnice, fotbalové hřiště a Centrum volnočasových aktivit se sociálním zázemím, víceúčelovým hřištěm, běžeckou dráhou, cvičnou tenisovou stěnou a hřištěm pro předškolní děti. 

Společenský život je velmi bohatý. Místní spolky – Svatojakubská Farnost, Sbor dobrovolných hasičů, Tělovýchovná jednota Sokol, základní a mateřská ve spolupráci s městysem pořádají každoročně přes čtyři desítky kulturních, sportovních a společenských akcí. Tradiční a hojně navštěvované jsou především: tematické výstavy (jarní, podzimní, adventní, divadelní představení, koncerty a besedy, Masopust se zabijačkovými hody, pálení čarodějnic, oslavy Sv. Floriána a branný závod dětí, dětský den, Staročeský jarmark, fotbalová utkání, lampiónový průvod, plesy, rozsvěcování vánočního stromečku, Česko zpívá koledy a v neposlední řádě silvestrovský ohňostroj, na který přijde až 450 místních a přespolních diváků).

Historie

První zmínka o vsi Heřmanice se datuje k roku 1226, kdy se uvádí, že Svatoslav z Heřmanic, který sídlil na Heřmanicích coby první známá osobnost a majitel zdejší dědiny, je zaznamenán na královské listině Přemysla Otakara I. Z toho vyplývá, že dědina byla zřejmě založena dříve. 

Do roku 1923 byly České Heřmanice městysem. V roce 1960 byla v rámci územněsprávní reorganizace ještě k Českým Heřmanicím přičleněna do té doby samostatná obec Chotěšiny s vlastním katastrálním územím. Od 14. dubna 2016 jsou České Heřmanice opět městysem.

www.ceskehermanice.cz

Cena: 698.700,- Kč
V případě více zájemců si majitel vyhrazuje právo přijmout nejvýhodnější nabídku!

Renata Lexová

realitní specialista

telefon: +420 776 650 888
e-mail: renata.lexova@pohoda-rk.cz
web: https://renatalexova.cz
facebook:

Kompletní nabídka nemovitostí realitní kanceláře

Souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem vyřízení odpovědi na daný dotaz.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb s tím souhlasíte. Rozumím