Přemýšlíte o výstavbě rodinného domu? Žili byste rádi se svojí rodinou na klidném místě poblíž přírody, s nádherným výhledem do širokého okolí a přitom v dojezdové vzdálenosti do okolních měst jako je Vysoké Mýto, Choceň nebo Litomyšl. Tak jste tady správně! Ráda bych Vám nabídla stavební pozemek o velikosti 1.908 m2 určený k výstavbě vesnického bydlení. K tomuto pozemku bude nový majitel kupovat i podíl 1/2 pozemkové parcely (666 m2) jako příjezdovou cestu ke svému domu (cena za příjezdovou cestu je již v ceně stavebního pozemku). Pozemek je s unikátním výhledem do širokého okolí i na Heřmanický rybník. Pozemek vznikne uvedeným geometrickým plánem v následujících týdnech.
Pozemek se nachází na jižní straně, kde bude na Váš budoucí dům svítit celý den slunce. V blízkosti pozemku je zástavba nových i starších rodinných domů. Na hradnici pozemku je umístěn sloup s elektrickou energií a také vede na hranici pozemku obecní vodovod. Zemní plyn je nedaleko u stávajících rodinných domů.
Kompletní občanskou vybavenost naleznete ve Vysokém Mýtě nebo v Chocni.
V případě zájmu o více informací mě neváhejte kontaktovat. Těším se na setkání s Vámi. Renata Lexová (kontakt níže)
Obec leží 7 km od Vysokého Mýta, 5 km Chocně a 12 km od Litomyšle, kde najdete veškerou občanskou vybavenost.
V obci působí sbor dobrovolných hasičů, TJ Sokol, sportovně střelecký klub a farnost. Najdete zde i Obecní knihovnu, která byla založena v roce 1921, Českou poštu, řeznictví Morávek, kadeřnictví a STK.
Své jméno vesnice získala z osobního jména Vratiš, snad lokátora nebo prvního rychtáře, ves lidí Vratišových – Vratišovice, později Vračovice. Nejstarší písemná zmínka o existenci vesnice se váže k roku 1349, kdy zdejší farní kostel náležel k nově založenému litomyšlskému biskupství (1344). Ve 2. polovině 15. století se vesnice pravděpodobně stala majetkem pánů z Českých Heřmanic a společně s nimi byla na počátku 16. století připojena k litomyšlskému panství, to tehdy vlastnili Kostkové z Postupic. Tvrz, která stávala na jižním konci Vračovic a zaujímala ostrůvek vystupující nad hladinu rybníka (dnes tzv. Horního), ztratila význam. Opuštěné tvrziště zvané Worlov se připomíná ještě v roce 1558. Na konci 17. století byly Vračovice a nově založená ves Worlov (1696) odděleny od brandýského panství a znovu připojeny k panství litomyšlskému. To trvalo až do poloviny 19. století. Vznikly samostatné obce s volenou samosprávou. Od té doby až do roku 1976 byly Vračovice s osadou Orlov samostatnou obcí.
Kostel sv. Jana Křtitele (evidovaná kulturní památka) je v jádru pozdně románskou jednolodní stavbou asi ze 13. století, která prošla několika stavebními úpravami a změnila tak svůj původní středověký ráz. Podle nápisu nad renesančním bočním vchodem byl kostel přestavěn v roce 1692. Po požáru v roce 1882 se vzhled kostela znovu podstatně změnil. Poslední opravy (fasáda, střecha) proběhly v 90. letech 20. století.
Venkovský dům čp. 2 ve Vračovicích (evidovaná kulturní památka) je hodnotným dokladem vývoje zástavby obce od 16. stol. Součástí objektu je stará roubenka s tzv. dymnou jizbou. Dymná jizba byla hlavní obytná místnost, ve které se nacházelo otevřené ohniště, z něhož dým byl odváděn dymnými otvory nad úrovní oken.
telefon: +420 776 650 888
e-mail: renata.lexova@pohoda-rk.cz
web: https://renatalexova.cz
facebook:
Kompletní nabídka nemovitostí realitní kanceláře