Prodej rodinného domu v Kostelci nad Orlicí

Popis nemovitosti

Nabízíme Vám exkluzivní příležitost k zakoupení útulného rodinného domu s šarmem blízko řeky Divoká Orlice v obci Kostelec nad Orlicí. Kostelec se nachází pouhých 6 km od Vamberka a 12 km od Rychnova nad Kněžnou, což umožňuje klidné bydlení s dostupností veškerých potřebných služeb.

Domov s uspořádáním 2+kk zahrnuje prostorný obývací pokoj s moderním kuchyňským koutem a linkou, a pohodlnou ložnici. Koupelna se sprchovým koutem a samostatná toaleta doplňují komfort tohoto domova. Pro pohodlí a útulnou atmosféru domova slouží elektrokotel Protherm a krbová kamna, která jsou propojena s radiátory v obývacím pokoji. Tyto kamna mají odtah do nového samočistícího komínu, což zajišťuje bezpečný provoz. Dům je napojen na inženýrské sítě včetně elektřiny 230 a 380 V, obecní vody a kanalizace. Plynová přípojka je hned před domem.

Součástí domu je také menší dvorek a přístřešek na dřevo, což poskytuje praktické uspořádání pro pohodlný život v domácnosti.

Před deseti lety prošel dům částečnou rekonstrukcí, během níž byla instalována nová elektřina v kuchyni, obývacím pokoji a koupelně. Koupelna byla kompletně obnovena a dům byl vybaven novým elektrokotlem, což zajišťuje moderní a účinné vytápění.

Kromě výhodné polohy domu nabízí okolí řadu zajímavých možností pro volný čas a kulturu. Nedaleko se nachází města Kvasiny, které nabízejí pracovní příležitosti pro zájemce. V Kostelci se můžete těšit na procházky kolem Nového zámku, chráněné kulturní památky, obklopeného rozsáhlým a nádherným parkem. V sousedním Častolovicích si můžete prohlédnout krásný renesanční zámek, který je považován za jednu z kulturních perel regionu. Nedaleko se nachází i další renesanční zámek Doudleby nad Orlicí, který je v dosahu jen několika kilometrů. Tento útulný domov v Kostelci představuje skvělou kombinaci klidného bydlení a možností kulturního a rekreačního vyžití v okolí.

K této nemovitosti není ke dni zveřejnění inzerce zpracovaný energetický štítek, dle zákona je proto nemovitost dočasně do jeho předložení inzerována v energetické třídě G.

Nemovitost je v osobním vlastnictví, proto v rámci našich služeb zájemci rádi zajistíme zdarma výhodné financování.

Technické informace:

 • Celková plocha pozemku: 144 m2
 • Inženýrské sítě:
  - elektřina 230/400V
  - obecní voda
  - plynová přípojka u domu
 • Topení: ústřední elektrický kotel a kamna s výměníkem do radiátorů
 • Odpad je sveden do kanalizace
 • Další části: dvorek a přístřešek na dřevo
 • Stav domu: dobrý

V případě zájmu o prohlídku nebo více informací mě neváhejte kontaktovat. 

Těším se na prohlídky s Vámi.

Renata Lexová

(kontakt a cena níže)

bytová dispozice
2+kk s příslušenstvím
přízemní dům
s půdou
celková plocha
pozemku 144 m2
možnost přizpůsobení
dle požadavků
dvorek a přístřešek
na dřevo
k bydlení
i k podnikání

Videoprohlídka domu

Videoprohlídka exteriéru

Půda a okolí domu

Virtuální prohlídka domu

Půdorys

Katastrální mapa

Panoramatická fotografie

Něco málo o Kostelci nad Orlicí

Kostelec nad Orlicí je město, které se nachází v okrese Rychnov nad Kněžnou v Královéhradeckém kraji, zhruba sedm kilometrů jihozápadně od Rychnova nad Kněžnou a 29 kilometrů jihovýchodně od Hradce Králové. Ve městě, včetně jeho částí, žije přibližně 6 100 obyvatel.

První písemná zmínka o Kostelci, jako o opevněném kostele a o ohrazené kostelní osadě, se objevuje ve Zbraslavské kronice již roku 1316.

Město Kostelec nad Orlicí má výhodnou polohu, je na hlavním tahu silnice I/11 Praha – Ostrava, na železniční trati Praha – Hradec Králové – Letohrad – Hanušovice. Pro vodáky je zde řeka Divoká Orlice, tekoucí od přehrady Pastviny u Žamberka k Hradci Králové. Město je vhodné k ubytování, pro poznávací výlety do blízké krajiny s letní turistikou a zimními horskými lyžařskými centry Deštné v Orlických horách, Říčky a Rokytnice v Orlických horách. Město působí milým dojmem na každého, kdo k nám zavítá.

Se svými částmi (Kostelecká Lhota, Koryta a Kozodry) má rozlohu kolem 35 km² (katastrální výměra je 2619 ha). Leží v nadmořské výšce 290 m n. m., s průměrnou roční teplotou 7,8°C. Většina obytné zástavby je rozložena nad údolní nivou řeky Divoké Orlice. Na území města žije 6071 obyvatel (stav k 11. 02. 2014). 

Ve městě jsou dva zámky – Starý zámek a Nový zámek, které patří rodu Kinských; dále kostely – sv. Jiří, sv. Anny a sv. Václava; kaple – sv. Kříže, sv. Floriána a Navštívení Panny Marie; sochy s církevními náměty – mariánský sloup se sochou Panny Marie (Immaculata), pseudogotické sousoší Nejsvětější Trojice (1874), sv. Jan Nepomucký (1693), sloup se sochou sv. Jana Nepomuckého (1693), sv. Jan Nepomucký (1733), sv. Antonín Paduánský (1747), sv. Vincenc Ferrer (1753) a sv. Florián (1766); busta Fr. J. Zoubka (1935 – L. Beneš); empírová kašna se sochou nymfy Orlice (počátek 19. století). Součástí areálu Nového zámku je zámecký park s rozlohou 40 ha, který má anglickou architekturu. Vzácné stromy, staré přes 130 let a keře dovezené hrabětem Kinským ze světa, jsou arboretem pro poučení i klidné procházky.

Město je význačným rekreačním střediskem Podorlicka ve východních Čechách. V oblasti kultury provozuje městskou knihovnu, Sdružený klub Rabštejn, Galerii Žofín. Z oblasti sportu se ve městě nachází víceúčelové hřiště za sokolovnou (nafukovací hala, malé hřiště s umělou trávou, antukové kurty), Stadion mládeže, sokolovna, bowling, koupaliště, tenisové kurty u koupaliště, autokemp s půjčovnou loděk, skatepark, tělocvična Dětského domova se školou a základní školou Kostelec nad Orlicí a tělocvična SŠZE a SOU CHKT Kostelec nad Orlicí.

Město Kostelec nad Orlicí zřizuje na svém území školy a školská zařízení. Jsou to Mateřská škola Kostelec nad Orlicí, Krupkova 1411; Mateřská škola Kostelec nad Orlicí, Mánesova 987; Základní škola Gutha – Jarkovského Kostelec nad Orlicí (odloučená pracoviště: Komenského 80, Drtinova 662 a Školní družina Erbenova 891); Základní umělecká škola F. I. Tůmy Kostelec nad Orlicí, Tyršova 17 a Dům dětí a mládeže Kostelec nad Orlicí, Žižkova 367. Dále jsou ve městě školy, které jsou zřizovány Krajským úřadem Královéhradeckého kraje, a to Základní škola, Kostelec nad Orlicí, Komenského 515; Obchodní akademie T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí, Komenského 522; Střední škola zemědělská a ekologická a střední odborné učiliště chladicí a klimatizační techniky, Kostelec nad Orlicí. Posledním zřizovatelem je Ministerstvo školství, kultury a tělovýchovy, které zřizuje Dětský domov se školou a základní školu, Kostelec nad Orlicí, Tyršova 7.

www.kostelecno.cz

Obrázek nového zámku v Kostelci nad Orlicí

Cena: 2.350.000,- Kč

Renata Lexová

realitní specialista

telefon: +420 776 650 888
e-mail: renata.lexova@pohoda-rk.cz
web: https://renatalexova.cz
facebook:

Kompletní nabídka nemovitostí realitní kanceláře

Souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem vyřízení odpovědi na daný dotaz.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb s tím souhlasíte. Rozumím