Stavební pozemek 1268 m2 v Nových Hradech u Litomyšle - PRODÁNO

Popis nemovitosti

Toužíte po výstavbě nového rodinného domu? Postavili byste si rádi svůj vysněný dům poblíž zámku nebo Toulovcových Maštalí a přitom v centru obce? Tak jste tady správně! Ráda bych Vám nabídla unikátní pozemek o velikosti 1.268 m2 pro výstavbu rodinného domu uprostřed Nových Hradů u Litomyšle. Pozemek je umístěný pár kroků od rokokového Zámku Nové Hrady, který je postavený ve francouzském stylu z 18. století. Součástí areálu je restaurace, kavárna, muzeum a překrásná zahrada.

Pozemek se nachází na jižní straně, kde bude na Váš budoucí dům svítit celý den slunce. Je přímo v centru obce  Nových Hradů s příjezdem z hlavní  silnice, celá zahrada je oplocená. Na hranici pozemku jsou všechny inženýrské sítě: elektrická energie, zemní plyn, obecní vodovod i kanalizace. Součástí pozemku je i zděná chatka.

Technické informace:

  • celková plocha pozenku 1.268 m2
  • zahrada oplocená, součástí pozemku je menší dřevěná chata
  • Inženýrské sítě: 

- elektrická energie

- zemní plyn

- obecní voda

- kanalizace          

Nemovitost je v osobním vlastnictví, proto v rámci našich služeb zájemci rádi zajistíme zdarma výhodné financování.

V případě zájmu o prohlídku nebo více informací mě neváhejte kontaktovat. 

Těším se na prohlídky s Vámi.

Renata Lexová

(kontakt a cena níže)

plocha pozemku
1.268 m2
k bydlení
i k rekreaci
na hranici pozemku zemní plyn,
elektřina, voda a kanalizace
součástí pozemku je menší chatka
celý pozemek je oplocený

Videoprohlídka pozemku

Virtuální prohlídka pozemku

Katastrální mapa

Územní plán a sítě

Něco málo o Nových Hradech

Obec Nové Hrady se nacházejí na křižovatce silnic vedoucích z Vysokého Mýta do Proseče a z Luže na Litomyšl. Název obce je odvozen od skutečnosti, že zde Zdeněk Kostka z Postupic (1442 – 1468) dal na homoli nad obcí zvané Boží Dům (dle prvního kostela v širokém okolí) postavit na místě dřívějšího hradu hrad nový. Obyvatelé nazývali objekt Novým Hradem a tento název se ujal i pro ves v podhradí. První písemná zmínka o vesnici pochází z roku 1293.

V obci se nachází rokokový zámek z 18. století s rozsáhlým parkem, přezdívaný České Versailles, barokní kostel sv. Jakuba z r. 1724 a Křížová cesta z roku 1767, která je součástí zámeckého areálu. Celý novohradský areál koupili v roce 1997 manželé Petr a Magda Kučerovi a bez jakýchkoliv veřejných peněz a dotací se jim od té doby podařilo zrekonstruovat a opravit nejen většinu budov rozsáhlého areálu, ale i anglický park, italskou zahradu, vybudovat zelený labyrint, zeleninovou a vodní zahradu, jelení a dančí oboru nebo zelené divadlo. Zámek je tak i díky krásnému pečlivě udržovanému areálu nazýván Českým Versailles. V budově staré sýpky najdete muzeum motokol, v jiné pak galerii anglických klobouků, cesty lemují sochy slavného Matyáše Brauna. Díky nesmírnému nasazení a každodenní péči majitelů je dnes celý zámecký areál včetně zámku přístupný veřejnosti, konají se zde svatby, koncerty, firemní akce, posedět můžete v příjemné restauraci nebo stylové kavárně.

Nedaleko Nových Hradů můžete také navštívit přírodní rezervaci Toulovcovy Maštale s pískovcovými skalami, které patří mezi nejzajímavější a nejmalebnější kouty v České republice.
 

www.obecnovehrady.cz

www.toulovcovymastale.cz

www.nove-hrady.cz

     

 

Cena: 1.450.000,- Kč

Renata Lexová

realitní specialista

telefon: +420 776 650 888
e-mail: renata.lexova@pohoda-rk.cz
web: https://renatalexova.cz
facebook:

Kompletní nabídka nemovitostí realitní kanceláře

Souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem vyřízení odpovědi na daný dotaz.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb s tím souhlasíte. Rozumím