Články

Pronájmy mizí rychle z nabídek. Jak připravit dům či byt na pronájem?

Publikováno: 27.10.2022

Růst cen nemovitostí, zvýšení sazeb u hypoték, nechuť přijímat dlouhodobý závazek v nejisté době. To vše jsou faktory, které zvyšují poptávku po nájemním bydlení. Věnujte pozornost přípravě nemovitosti před pronájmem, investice se vyplatí.

Číst článek...

Pivař jásá, makléř pláče. Na trhu přibývá ležáků

Publikováno: 25.10.2022

Zpráva, že na trhu přibývá ležáků, by potěšila jistě milovníky zlatavého moku. Když je ale řeč o nemovitostech, pozitivní náboj zprávy je pryč. V nabídkách realitních kanceláří se začínají objevovat nemovitosti, které na majitele čekají měsíce. Makléři radí, zlevňujte.

Číst článek...

Jaké jsou výhody bydlení v pronájmu a proč je znát?

Publikováno: 07.09.2022

Rodinný dům s malou zahrádkou a bazénem, v klidné části a blízko města. Přesně takový sen má většina Čechů. Současná situace ale napovídá, že si sen nebudou moci splnit, pokud si nemovitost nepronajmou. Proč ne? Bydlení v nájmu má nespočet výhod.

Číst článek...

Trh nemovitostí možná ochladí. Úspěšný prodej má jasná pravidla

Publikováno: 07.07.2022

Vysoká míra inflace, růst cen nemovitostí, válka na Ukrajině, stále nedostupnější hypoteční úvěry. Trh nemovitostí reaguje na všechny proměnné a makléř musí vsadit na profesionální jednání a reálně nastavenou kupní cenu. Jak úspěšně prodat nemovitost v době nejistot?

Číst článek...

Plánujete prodat a zároveň koupit jinou nemovitost? Jak nejlépe načasovat a připravit celý obchod?

Publikováno: 30.06.2022

Každý případ je samozřejmě trochu jiný, ale jelikož se s takovými prodeji setkáváme běžně v praxi, zvládneme najít ideální cestu ke spokojenosti všech zúčastněných stran. Pokud se nacházíte v situaci, že potřebujete prodat a zároveň koupit nemovitost, určitě umíme sepsat scénář, podle kterého může vše proběhnout hladce a bez zbytečného stresu. 

Číst článek...

Chcete vlastní byt? Bude vás stát 3 až 11 ročních platů

Publikováno: 26.05.2022

To, že ceny nemovitostí rostou, není žádným překvapením. Děje se tak ve všech evropských státech. Zajímavou statistikou je ale porovnání, kolik průměrných platů je zapotřebí k tomu, abychom si v ČR mohli koupit byt. Údaj 100 čistých platů není optimistickou vyhlídkou.

Číst článek...

Jak by měla vypadat práce realitního makléře a co všechno obnáší?

Publikováno: 29.04.2022

Často se jako realitní makléři setkáváme s otázkou, proč by s námi měl majitel nemovitosti spolupracovat, když je jednoduché, prodat nemovitost sám.

Číst článek...

Čtyři regiony hlásí cenový strop u bytů

Publikováno: 30.03.2022

V některých městech dochází k mírnému zpomalení růstu cen nemovitostí. Ke konci loňského roku dokonce došlo i k poklesu cen u starších prodávaných bytů, a to konkrétně v Praze a Středočeském kraji. Ochlazuje poptávka běžných domácností, investoři ale nepolevují.

Číst článek...

Ceny bytů v Česku dramaticky rostou. Jsme na předních příčkách v EU.

Publikováno: 26.02.2022

Ve druhém čtvrtletí byl v Česku zaznamenán růst cen bytů o více než 14 %. Jedná se o třetí nejrychlejší tempo růstu cen bytů v Evropské unii. Aktuálně máme nejdražší byty v historii, v porovnání s průměrem EU dokonce třikrát dražší.

Číst článek...

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb s tím souhlasíte. Rozumím